Serbest bırakılan kişi 2 kişiyi katletti

Serbest bırakılan kişi 2 kişiyi katletti
Yayınlama: 01.05.2024

Şikayet üzerine gözaltına alınıp serbest bırakılan Murat Ç., iki kişiyi katletti, bir kişiyi ağır yaraladı. 

Çorum’un İskilip ilçesinde Murat Ç. (42), iki yıl önce boşandığı Emine Sungurlu (42) ve eşi Fatih Sungurlu’ya (45) kesici aletle saldırdı. Ulaştepe Mahallesi’nde yaşanan saldırıda Sungurlu çiftinin misafirliğe gittiği Ramazan Balaban (50) ve Şerife Balaban (52), sesleri duyarak sokağa çıktı ve tarafları ayırmak için araya girdi. Bu sırada bıçaklı saldırıda bulunan Murat Ç., Fatih Sungurlu ile Balaban çiftini yaraladı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Fatih Sungurlu’nun olay yerinde yaşamını yitirdiğini belirledi. Balaban çifti ise yapılan müdahalenin ardından ambulansla İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şerife Balaban, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Durumu ağır olan Ramazan Balaban ise daha sonra Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Saldırının ardından olay yerinden kaçan Murat Ç. kısa süre sonra gözaltına alındı. 

SUNGURLU ÇİFTİ, AYNI GÜN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Murat Ç.’nin Sungurlu çifti ile tartışma yaşadığı, çiftin şikayeti üzerine gözaltına alındığı ve ifade işlemleri sonrası serbest bırakıldığı öğrenildi.