Silvan’da mahalleler arası futbol turnuvası

Silvan’da mahalleler arası futbol turnuvası
Yayınlama: 28.06.2024

DİYARBAKIR – Silvan Belediyesinin düzenlediği Mahalleler Arası 1’nci Futbol Turnuvası oynanan final maçıyla son buldu. 

Farqîn (Silvan) Belediyesi’nin düzenlediği Mahalleler arası 1’nci Futbol Turnuvası Kale mahallesinde bulunan Şahan Halı sahasında oynan final maçıyla son buldu. Final maçını belediye eşbaşkanları, belediye meclis üyeleri, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) ilçe yöneticileri, Türkiye Futbol Antrenörler Derneği Şube Başkanı Samet Karakaş ve yönetim kurulu, Amatör Spor Kulüpler Konfederasyonu Amed Şube Başkanı Remzi Dayan ve yönetim kurulu üyeleri, Amedspor eski futbol şube sorumlusu Cemal Doğru ile çok sayıda yurttaş izledi. 7 Haziran’da başlayan turnuvada 20 takım yarıştı. Final maçı Rezan (Bağlar) ile Garisi (Duru)  takımları arasında oynandı. Maçı Rezan 6-1 yenerek şampiyon oldu. 

Maç sonrasında Farqîn Belediye eşbaşkanları kazanan takımlara kupa verdi. Burada konuşan belediye  eşbaşkanı Sevim Biçici, düzenlen maçın ilk olduğunu ve devamının geleceğini söyledi. Biçici, “Fotbolla ilgili temelden başlayarak çalışmalarımız olacak. İlk günde söyledik bunu sadece futbol olarak görmüyoruz bu etkinlik gençlerimiz için önemli” diye belirtti.

Turnuvaya katılan takımları kutlayarak konuşmasına başlayan Farqîn Belediye Eşbaşkanı Kadri Esen, “24 gündür süren bu turnuvada 20 takımımız yarıştı. Bu turnuvayı başlangıç olarak var sayıyoruz. Önümüzdeki süreçte de bu tarz turnuvalar düzenlemeye devam edeceğiz. Halkımızın katılımıyla daha güzel günlere şahitlik edeceğiz” dedi. 

Ardından turnuva katılımcıların kutlanmasıyla son buldu.