BATMAN– İşkenceye gündeme gelen Timoq köyünde 80 yaşındaki Beşiri Yıldırım tutuklandı. Aynı köyden Yahya Karabaş da 3’üncü kez gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.

Batman’ın Kozluk İlçesi’ne bağlı Timoq Köyünde 31 Mart’ta askerler tarafından yapılan baskında gözaltına alınan Beşir Yıldırım (80) adli kontrol uygulamalarından dolayı imza vermek için gittiği Batman İl Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alındı. Yıldırım, çıkarıldığı savcılık tarafından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Yıldırım, çıkarıldığı mahkemece “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuklandı.

Timoq Köyünde 15 Nisan’da askerler tarafından başına poşet geçirilerek gözaltına alındıktan sonra 4 gün boyunca işkenceye maruz kalan Yahya Karabaş da 3’üncü kez gözaltına alınmasının ardından “Ruhsatsız silah bulundurma”, evinin yakınında bulunan patlayıcı maddelerden kaynaklı “Patlayıcı madde bulundurma ve temin etme” ile “Örgüt üyeliği” suçlamalarıyla tutuklanmıştı. Aynı köyden Sadullah Karabaş adlı yurttaş da 4 Nisan’da tutuklanmıştı.

Köydeki abluka ve operasyon ise halen devam ediyor.

%d blogcu bunu beğendi: