Urfa’daki ‘silahlı seçim kutlaması’nda yaralanan çocuk öldü

Urfa’daki ‘silahlı seçim kutlaması’nda yaralanan çocuk öldü
Yayınlama: 01.06.2023

13. cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Urfa’da yapılan ‘silahlı seçim kutlaması’nda vurulan 14 yaşındaki Emirhan Gelgir öldü. Gelgil’in amcası Halil Gelgil, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.


URFA – 13. cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Mayıs’ta gerçekleşen ikinci turunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi sonrası Urfa’nın Eyyübiye ilçesi Topdağı mahallesinde işten çıkarak eve dönen 14 yaşındaki Emirhan Gelgil’in başına, kutlamalar sırasında sıkıldığı iddia edilen silahtan çıkan yorgun mermi isabet etti.

YARALANAN ÇOCUK ÖLDÜ

Bu sırada motosikletin üzerinde olan Emirhan, bir anda yere yığıldı. Ağır yaralanan çocuk önce Balıklıgöl Devlet Hastanesine kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından Harran Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Emirhan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

Hayatını kaybeden Emirhan Gelgil’in amcası Halil Gelgil, yeğeninin o akşam işten çıkarak eve döndüğünü söyledi. “Yeğenim işten çıkarken ağabeyi onu motosikletle alıyor” diyen Gelgil, “Mahalleye geldiğinde ise başına nereden geldiği belli olmayan yorgun mermi isabet ediyor ve motosikletin üzerinden düşüyor. Sonrasında hastaneye kaldırılsa da, yapılan müdahalelere hayatta kalması için yeterli olmuyor. Taziyemiz bittikten sonra o akşam için suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde konuştu.