Verdiğimiz mücadelenin ne kadar haklı olduğunu biliyoruz

Verdiğimiz mücadelenin ne kadar haklı olduğunu biliyoruz
Yayınlama: 25.05.2020

Rosa Kadın Derneği, tutuklanan 9 üyesinin cezaevinden gönderdiği mesajı paylaştı: ‘Bilinsin ki onlar ne yaparsa yapsın biz ‘Kadın cinayetleri politiktir’ demekten vazgeçmeyeceğiz’ dedi.


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Rosa Kadın Derneği merkezli yürüttüğü soruşturma kapsamında ‘örgüt üyesi olmak’ iddiasıyla tutuklanan 9 kadınlar, Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla mesaj gönderdi.

‘KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR’ DEMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ’

Rosa Kadın Derneği’nin Twitter hesabından paylaştığı mesajda tutuklanan kadınlar, verdikleri mücadelenin ne kadar haklı olduğunu bildiklerini söyledi:

“22 Mayıs tarihinde gözaltına alınan ve ardından tutuklanan kadın arkadaşlarımızın mesajıdır: ‘Bizimle dayanışma göstererek kadın mücadelesinin gücünü ve birlikte ne kadar güçlü olduğumuzu hissettiren tüm kadın kurumlarına, yoldaşlarımıza, gözaltı ve sonraki süreçte pandemiye rağmen hep yanımızda olan avukat arkadaşlarımıza ve milletvekillerine sonsuz teşekkür ederiz. Biliyoruz ki bu dayanışmanın ve kadın mücadelesinin önünde durabilecek tek bir güç yoktur. Bilinsin ki onlar ne yaparsa yapsın biz ‘Kadın cinayetleri politiktir’ demekten, ‘Kadınlar barış istiyor’ demekten, “’Jin jîyan e, jiyane ne kujê’ demekten vazgeçmeyeceğiz. Çünkü verdiğimiz mücadelenin ne kadar haklı olduğunu biliyoruz. Yarınlar çok daha güzel olacak. Bizleri merak etmeyin, hepimiz gayet iyi durumdayız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.