Dargeçit’te askeri operasyon başlatılacağı gerekçesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilen 3 kırsal mahallede telefon şebekesi sorunu yaşanıyor. 
 
Mardin Valiliği tarafından Dargeçit ilçesine bağlı Harmanlı (Xirbê Şabikê), Kısmetli (Baskil Kevîl) ve Karagöl (Dêrqûbê) kırsal mahallelerinde dün ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Askeri hareketliliğin olduğu bölgede telefon şebekesi sorunu yaşandığı öğrenildi. Yakınlarına ulaşamayan yurttaşlar kaygılı olduklarını belirtti. 
 
2 MAHALLEDE YASAK DUYURUSU
 
Söz konusu mahallelerin yanı sıra, bölgedeki Kılavuz (Xelîla) ve Değerli (Îwan) mahallelerinde bulunan camilerden muhtarların “özel güvenlik” bölgesi duyuruları yaptığı öğrenildi. “Özel güvenlik bölgesi” ile ilgili şu ana kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, duyurularda her iki mahalle arasında kalan dağlık alanın Nisan ayına kadar yasaklı olduğu ve bu bölgeye gidilmemesi yönünde çağrılar yapıldığı aktarıldı. 
 
Mahalle sakinleri, bahsi geçen bölge ve yasaklı mahallelerden herhangi bir çatışma sesi duymadıklarını belirtti. (Mezopotamya Ajansı)