Yeşil Sol Parti’den Bursa, İzmir ve İstanbul’da aralıksız seçim çalışması

Yeşil Sol Parti’den Bursa, İzmir ve İstanbul’da aralıksız seçim çalışması
Yayınlama: 25.04.2023

Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve mahalle ziyaretleri gerçekleştiren Yeşil Sol Parti milletvekili adayları, halkı sandık güvenliği noktasında bilgilendirdi. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek, bildiri dağıttı. Halkın yoğun ilgisiyle karşılanan Yeşil Sol Parti adayları, sandık güvenliği için halkı bilgilendirdi. 

İSTANBUL

Yeşil Sol Parti, İstanbul’un Silivri ilçesinde Mor Çadır standı kurdu. İlçe merkezinde gerçekleştirilen açılışa, İstanbul 3’üncü bölge kadın milletvekili adayı Gülfiraz Sağlık’ın yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. Kadınlar, “Jin, jiyan, azadî” sloganı eşliğinde gerçekleştirilen açılışın ardından çalınan müzikler eşliğinde halaya durdu. 

Milletvekili adayı Gülfiraz Sağlık, AKP-MHP iktidarını bu seçimlerde göndereceklerini belirtti. 

BURSA 

Yeşil Sol Parti Bursa’da da, seçim çalışmaları kapsamında ilçelerde mahalle ve esnaf ziyaretlerini sürdürdü. Parti yöneticileri ve milletvekilli adayları, Osmangazi ilçesinin Bağlarbaşı ve Güneştepeye mahallelerinde kahve ziyaretleri gerçekleştirerek, bildiri dağıttı.

Yıldırım ilçesine bağlı Erikli Mahallesi’nde esnaf ziyaret edildi,  Şirinevler Mahallesi’nde kahvehaneler ziyaret edilerek, bildiri dağıtıldı.

İZMİR 

Yeşil Sol Parti, İzmir’de seçim çalışmaları kapsamında Gıda Toptancıları Çarşısı’nda esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Burcugül Çubuk, Yeşil Sol Parti ve HDP yöneticilerinin katıldığı ziyarette, esnafların sorunları dinlenilerek, destek istendi. 

Esnaflar, yoğun ilgi gösterdikleri Yeşil Sol Parti’lilere, destek vereceklerini belirterek, 20 yıllık iktidardan kurtulmak istediklerini söyledi. İş yapamamaktan şikayet eden esnaflar, ekonomik olarak zor durumda olduklarını aktardı. Bazı esnaflar ise “Yolunuz yolumuzdur. Hep birlikte kazanacağız” diyerek, oylarını Yeşil Sol Parti’ye vereceklerini ifade etti. 

Heyet buranın ardından Konak ilçesindeki Zeytinlik, Gürçeşme ve Çukur mahallelerinde de esnafları ziyaret ederek, Yeşil Sol Parti’ye destek istedi.