Yeşil Sol Parti’nin seçim mitingi programı belli oldu

Yeşil Sol Parti’nin seçim mitingi programı belli oldu
Yayınlama: 23.04.2023

Yeşil Sol Parti, yarın seçim mitinglerine başlıyor. Mitinglerin startı Hakkari ve Silopi’de verilecek, final mitingleri ise 13 Mayıs’ta İstanbul ve Diyarbakır’da gerçekleştirilecek.

Artı Gerçek – Yeşil Sol Parti 24 Nisan’dan itibaren (yarın) seçim mitinglerine başlıyor. Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, DTK ve HDK, bileşen partileri ve ittifak partilerinin eşbaşkanları-başkanları, eşsözcüleri-sözcüleri ve temsilcilerinden oluşan heyetler 4 ayrı koldan seçim çalışması yürütecek.

Bu kapsamda 24 Nisan-13 Mayıs arasında 65 ayrı merkezde miting gerçekleştirilecek. Mitinglerin startı yarın (24 Nisan Pazartesi) Hakkari ve Silopi’de eş zamanlı olarak verilecek, final mitingleri ise 13 Mayıs’ta İstanbul ve Diyarbakır’da gerçekleştirilecek.

Yarınki miting programları şöyle:

HAKKARİ

Heyet: HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, milletvekili adayları

13:00 – Miting

Şehir Otogarı

SİLOPİ

Heyet: Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, İnsan ve Özgürlük Partisinden Rümeysa Gülmez, milletvekili adayları

13:00 – Kadın Mitingi