Yolcu olay çıkardı, THY uçağı acil iniş yaptı

Yolcu olay çıkardı, THY uçağı acil iniş yaptı
Yayınlama: 30.03.2023

THY’nin İstanbul-Singapur seferini yapan uçağı, sarhoş bir yolcunun kabin ekibiyle kavga edip kendisine zarar vermeye çalışması sonrasında Hindistan’a acil iniş yaptı. Ukraynalı yolcu gözaltına alındı.

Türk Hava Yolları’na (THY) ait İstanbul-Singapur seferini yapan yolcu uçağı, Ukraynalı bir yolcunun kabin ekibine saldırması nedeniyle Hindistan’daki Chennai Havalimanı’na acil iniş yaptı.

THY’nin TK-54 sefer sayılı Boeing 777-300 ER tipi uçağı 345 yolcusuyla Singapur seferini yapmak üzere saat 02.10’da İstanbul Havalimanı’ndan kalkış yaptı. TC-JJV kuyruk tescilli uçak Hindistan Hava Sahası’na geldiği sırada, sarhoş olduğu öğrenilen Ukraynalı bir yolcu kabin ekibiyle tartışmaya başladı.

Kabin ekibine saldıran yolcu daha sonra kendine zarar vermeye başladı. Uçağın kaptan pilotu, Chennai Havalimanı ile irtibata geçerek durumu bildirdi ve aprona polis ekiplerini istedi.

THY uçağı yerel saatle 14.15’te Hindistan’ın Chennai Havalimanı’na acil iniş gerçekleştirdi. Uçakta olay çıkaran yolcu gözaltına alındı.