11 haftalık hamile doktora saldırı: Hatay Tabip Odası iş bırakacak

11 haftalık hamile doktora saldırı: Hatay Tabip Odası iş bırakacak
Yayınlama: 15.09.2023

Hatay Defne Devlet Hastanesi’nde görevli 11 aylık hamile Dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K, bir hasta tarafından saldırıya maruz bırakıldı. Hatay Tabip Odası, bir günlük iş bırakma eylemi yapacak.

Hatay Defne Devlet Hastanesi’nde Dermatoloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. K.E.K., sırası gelmeden muayene olmak istediği öne sürülen G.T. isimli kadından sırasını beklemesi istedi. Buna sinirlenen kadın, 11 haftalık hamile doktora saldırdı.

Yüzüne cisimler fırlattığı doktoru, ardından saçından tutup sürükleyen kadın, yumruk ve tekmelerle darbetti. Gebeliği tehlikeye giren kadın doktora bir hafta iş göremez raporu verildi.

DOKTORLAR İŞ BIRAKACAK

Şikayet üzerine harekete geçen polis, şüpheliyi gözaltına aldı. Doktora gerçekleşen saldırı nedeniyle Hatay Tabip Odası’nın bir günlük iş bırakma eylemi yapacağı öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, sosyal medya hesabından, “Defne Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda, bir hekim arkadaşımız, aldığı darbeler sonucunda yaralandı. Çok üzgünüz. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. ‘Zanlı’ olayın akabinde gözaltına alınmıştır. Yargıya güvenimiz tam. Ama bizler, sağlık çalışanları olarak, hasta/ hasta yakınları ile her ilişkimizde, birbirimizde daima aradığımız insanlığa da hep güvenebilmeli değil miyiz?” şeklinde paylaşımda bulundu.