3 ilçe ve 4 beldede seçim heyecanı!: İşte ilk sonuçlar…

3 ilçe ve 4 beldede seçim heyecanı!: İşte ilk sonuçlar…
Yayınlama: 02.06.2024

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin yenilenmesine karar verilen bazı ilçeler vardı. O ilçelerde bugün sandık başına gidildi. Sabah 08.00’da başlayan oy verme işlemi saat 17.00’da sona erdi. Oy sayımına geçildi. İlk sonuçlar gelmeye başladı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), seçimlerin yenilenmesine karar verdiği 3 ilçe ve 4 beldede oy verme işlemleri tamamlandı.

Urfa’nın Hilvan ilçesinde, Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde, Kayseri’nin Pınarbaşı, Sivas Yıldızeli Güneykaya, Dersim Mazgirt Akpazar, Kırklareli Lüleburgaz Büyükkarıştıran ve Aksaray Merkez Sağlık beldelerinde belediye başkanlığı seçimleri için bir kez daha sandıklar yeniden kuruldu.

3 ilçe ve 4 beldede seçmenler oy vermek için sabah saat 08.00’den itibaren sandık başına gitti. Seçimlerin tekrar edildiği yerlerde oy verme işlemi saat 17.00 itibariyla tamamlandı.

“SEÇİMLER SORUNSUZ TAMAMLANMIŞTIR”

Tekrarlanan seçimlerle ilgili YSK Başkanı Ahmet Yener yaptığı açıklamada “Seçimler sorunsuz olarak tamamlanmıştır” dedi.

DERSİM’DE AKP KAZANDI!

Dersim’in Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar beldesinde 31 Mart’ta yapılan belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine karar verilmişti.

Bin 700 seçmenin bulunduğu beldede bugün kayıtlı seçmenlerden bin 300’ü sandık başına gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre AKP’nin adayı Ali Aydın 644 oy alırken, CHP’nin adayı Zeynel Yıldırım 422, DEM Parti’nin adayı Orhan Çelebi ise 220 oy aldı.