Abdullah Zeydan’dan teşekkür mesajı

Abdullah Zeydan’dan teşekkür mesajı
Yayınlama: 04.04.2024

Vanlıların direnişi üzerine mazbatası verilen DEM Partili Abdullah Zeydan, dayanışma gösteren tüm kesimlere teşekkür mesajı yayımladı. 

Van’da iki gündür devam eden direniş sonrası mazbatası verilen Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Abdullah Zeydan, sanal medya hesabından tüm kesimlere teşekkür mesajı yayımladı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partili (DEM Parti) Zeydan, “Öncelikle iradesine görkemli bir şekilde sahip çıkan onurlu halkımıza, Eş genel başkanlarımıza, Leyla Zana, Ahmet Türk, Başak Demirtaş, vekillerimiz ve tüm partili yoldaşlarımıza, büyük dayanışma gösteren Sn. Demirtaş ve Sn. Mızraklı şahsında zindanlardaki tüm siyasi tutsaklara, adaleti, hukuku, demokrasiyi savunan bütün Türkiye halklarına, basın emekçilerine, en solundan en sağına hukukun ve adaletin yanında duran tüm siyasi parti liderleri, STK temsilcileri ve dayanışma gösteren herkese şükranlarımızı sunarız. Adaleti ve hukuku esas alan YSK kararı tüm alanlarda hukukun üstünlüğünün tesis edilmesi, toplumsal barışın sağlanması umutlarını ve birlikte onurlu özgür yaşam iradesini daha da güçlendirmiştir. Artık hizmet zamanıdır. Halkımıza layık hizmetler üreteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye kaydetti.