Saldırıya uğrayan DEM Parti binası önünde açıklama

Saldırıya uğrayan DEM Parti binası önünde açıklama
Yayınlama: 04.04.2024

DEM Parti Keçiören İlçe binasına iki gün önce yapılan saldırıyı kınayan Ankara İl Eşbaşkanı Fatih Kanat, bu tür baskı ve saldırılara boyun eğmeyeceklerini ifade etti. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Ankara İl Örgütü, 2 Nisan gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıda bulunulan Keçiören İlçe binası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya DEM Parti il ve ilçe yöneticileri katılırken, basın metnin İl Eşbaşkanı Fatin Kanat okudu.  Kanat, Keçiören ilçe binalarının defalarca saldırıya uğradığını hatırlatarak, saldırıların sebebinin yaratılan nefret söylemleri olduğunu belirtti.  

‘SALDIRILAR BİZİ YILDIRMAYACAK’ 

Kanat, “Şunu belirtmek istiyoruz, bu tür saldırılar bizleri asla yıldıramayacak mücadelemizden vazgeçiremeyecek. Sonuç olarak bizler barış, özgürlük ve demokrasi mücadelesi yürüten bir partiyiz bunun için varız ve bunun için var olmaya devam edeceğiz. Bu saldırıyı lanetle kınıyoruz. Bu tür saldırılara karşı yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz; Nefret dili ve söylemlerinden artık vazgeçin. Son seçimlerin ortaya koyduğu tablo ülke açısından bir fırsat ve barış zemini tablosudur. Buna uygun davranın ve bu fırsatı görmezden gelmeyin ülkenin ve toplumun önünü açın diyoruz” dedi.