AKP, CHP’nin halka ekmek dağıtmasına ‘Paralel yapı’ diye yorumladı

AKP, CHP’nin halka ekmek dağıtmasına ‘Paralel yapı’ diye yorumladı
Yayınlama: 19.04.2020

‘CHP neden paralel bilim kurulu kuruyor, neden paralel ekmek dağıtımı gibi konularda valilik çalışmalarını sabote ediyor?’


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs nedeniyle sokağa çıkamayan insanlara ücretsiz ekmek dağıtmak istemesine tepki göstererek “Anadolu’da ‘ayrı baş çekmek’ deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz ekmek dağıtımı “Anadolu’da ‘ayrı baş çekmek’ deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır” yorumunda bulundu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Anadolu’da “ayrı baş çekmek” deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır. Devlet bir yönetim ve organizasyon biçimi olarak yüksek koordinasyon içerisinde ve yasalar çerçevesinde çalışır. Tüm yasalar dayanağını anayasadan alır.

Pandemi ile mücadele de gördük ki bazı CHP’li belediyeler bu koordinasyonun bir parçası olmak yerine ayrı baş çekmeyi tercih ediyorlar. Aynı zamanda il pandemi kurulu üyesi olan belediye başkanları bu kurullarla çalışmıyor, hatta paralel kurullar oluşturuyor.

Buna son zamanda kullanmaya başladıkları “merkezi hükümet, yerel hükümet” gibi söylemleri de eklediğinizde fotoğraf netleşiyor.

CHP’li isimlerin belediye başkanlarını Cumhurbaşkanı ile kıyaslayarak “o da seçilmiş sen de seçilmişsin”, “İstanbul B. Belediyesi, devletin ta kendisidir” tarzı ifadeleri devleti ve yasayı bilmemelerinden değil gizledikleri niyetlerinden kaynaklanıyor.

CHP ve avenesinin koronavirüs sürecinde tek stratejisi oldu: Çok iyi giden (sağlık, sosyal ve ekonomi) kriz yönetimini akamete uğratmak. Çünkü CHP’liler virüs ile beraber iktidarın başarısız olacağını ve buradan bir iktidar değişimi olacağına inanmışlardı.

Yani siyasete değil tıpkı darbelere, kumpaslara, sokak eylemlerine terör örgütlerine bel bağladıkları gibi bu sefer de virüse bel bağladılar. Bu olmayınca şimdi de süreci akamete uğratmak için uğraşıyorlar.

CHP neden paralel bilim kurulu kuruyor, neden paralel ekmek dağıtımı gibi konularda valilik çalışmalarını sabote ediyor? CHP neden beceremeyeceklerini bile bile paralel hastane yapma derdinde? CHP neden il pandemi kurullarında valiliklerle çalışmak istemiyor?”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.