AKP’li Belediye Başkanı, Bakan’a ‘Yazıklar olsun’ deyip toplantıyı terk etti!

AKP’li Belediye Başkanı, Bakan’a ‘Yazıklar olsun’ deyip toplantıyı terk etti!
Yayınlama: 06.05.2020

AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, bir önceki başkan Ramazan Çalık’ın bir iş yerinden 500 bin TL aldığını ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la duruma sessiz kaldığı için tartışıp toplantı terk ettiğini açıkladı

Antalya Serik Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Enver Aputkan, Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katıldığı videokonferans toplantısında 500 bin TL’lik rüşvet itirafının yaşandığı bildirildi.

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, iki bakan ve bir belediye başkanının katıldığı toplantıda, AKP’li belediye yönetiminin rüşvet ilişkisinin itiraf edildiğini söyledi. Plajlar hakkında videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıyı anlatan CHP’li Budak “Söz konusu toplantıda Serik Belediye Başkanı Aputkan, Belek ve Kadriye’deki günübirlik plajlarda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı plan değişikliğine itirazını dile getiriyor, Bakan Ersoy da ‘Serik Belediyesi’nin işletmeciden 500 bin TL para aldığını’ söylüyor.

AKP’li Aputkan bu rüşvet iddiasını reddedince toplantıda olan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da Aputkan’a, ‘Siz değil sizden önceki döneme ait bir olay’ diye rüşveti doğruluyor. Oysa Aputkan’dan önceki Serik Belediye Başkanı da yine AKP’den seçilmişti. Her iki bakana da soruyorum, madem şimdi açıkça söylediğiniz rüşveti o zaman biliyordunuz da niye ses çıkarmadınız? CHP’li belediyeler yardım için bağış toplarken bile ayağa kalkıyorsunuz da bu alenen kabul ettiğiniz rüşvete karşı neden harekete geçmediniz?” dedi.

Bakan Çavuşoğlu’nun “Sizden önceki bir olay” sözlerinin ardından Serik Belediye Başkanı’nın toplantıyı terk ettiğini anlatan Budak, “AKP’li Serik Belediye Başkanınız bile bu duruma tepki gösterip, ‘Yazıklar olsun’ diyerek toplantıdan ayrılmış ve İçişleri Bakanlığı’ndan teftiş isteyeceğini açıklamıştır. Dünyanın neresinde olursa olsun bu olay tam bir skandaldır. Bilip de ses çıkarmayanlar da olayın sorumlusudur ve o koltuklarda bir dakika daha oturtulmamalıdır” diye konuştu.

AKP’Lİ BAŞKAN’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili AKP’li Belediye Başkanı da sosyal medya hesabından açıklam yaptı.

Enver Aputkan’ın açıklaması şöyle:

“Bugün saat 14.00’da Antalyamız ve ilçelerine yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekillerimiz AK Parti ve MHP belediye başkanlarımız, AK Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans yapılmıştır.

Toplantı sırasında MHP Milletvekili sayın Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum Günübirlik Alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı, “Başkan olay sizinle ilgili değil daha önceki döneme ait bir olaydır” dedi.

Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanı’na “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” dedim ve toplantıdan ayrıldım.”

MÜFETTİŞ TALEBİNDE BULUNACAĞIM”

60 civarında kişinin katıldığı bu toplantıda geçen 500.000 lira para alınma olayı ile ilgili 2 Bakan’dan, sayın milletvekillerimizden ve 2 il başkanımızdan gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorum. Bu 500.000 lira konusuyla ilgili sayın İçişleri Bakanımızdan soruşturma yapılması için müffettiş talebinde bulunacağım.

bakanlarin-gozetiminde-rusvet-iddiasi-500-bin-tl-lik-plaj-727731-1.

Kamuoyuna saygılarımla.”

Kaynak: Birgün

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.