Ankara Belediyesi, öğrenci evleri ve işyerlerinde faturalandırmanın durdurulduğunu duyurdu

Ankara Belediyesi, öğrenci evleri ve işyerlerinde faturalandırmanın durdurulduğunu duyurdu
Yayınlama: 28.03.2020

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sayaç okuma ve fatura dağıtım işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Konuyla ilgili yapılan duyuruda öğrenci evleri ve iş yerlerinde nisan ayında geçici olarak faturalandırma yapılmayacağı belirtilerek, konutlarda da şubat ayı faturalarının yüzde 80 oranında geçici olarak yansıtılacağını belirtildi.

Belediyenin Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

1- Tüm konut aboneleri için nisan ayında şubat ayı faturalarının yüzde 80’i oranında geçici faturalandırma yapılacaktır.

2- Nisan ayında öğrenci evleri için geçici olarak faturalandırma yapılmayacaktır.

3- İş yeri/ticarethane aboneliklerinde nisan ayı geçici olarak faturalandırma işlemi yapılmayacaktır.

Yaşanan olağanüstü dönem sona erdiğinde, tüm abolenerde normal faturalandırma yapılacak ve bu dönemde yapılan geçici faturalandırılmış miktarlar toplam miktardan mahsuplaştırılacaktır.

MANSUR YAVAŞ’TAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Alınan kararla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. Başkan Yavaş paylaşımında; “İş hayatında çok zor günler geçiren kardeşlerim, sevgili öğrenciler ve Ankara’da yaşayan hemşehrilerim; Hayatınızı kolaylaştırmak ve bu zor günleri atlatmanız için imkanlarımız ölçüsünde hergün yeni çözümler üretmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. (Duvar)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.