Bakanlığın ‘çatışmada yaşamını yitirdi’ dediği HPG’li hastanede

Bakanlığın ‘çatışmada yaşamını yitirdi’ dediği HPG’li hastanede
Yayınlama: 08.06.2024

WAN – Bakanlığın Elbak kırsalındaki operasyonda yaşamını yitirdiğini açıkladığı HPG’li İlyas Ayaz ve bir HPG’linin yaralı halde Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildiği öğrenildi. 

Wan’nın Elbak (Başkale) ilçesi ile Colemêrg’in Gever (Yüksekova) ilçesi arasında bulunan Siyane Dağı ile Masîro alanı 3 Haziran’da bombalandı. İçişleri Bakanlığı, bombardımanda 3 HPG’linin hayatını kaybettiğini ileri sürdü. İçişleri Bakanlığı’nın operasyonda yaşamını yitirdiği yönünde açıklama yaptığı HPG’li İlyas Ayaz (Demhat Şero Welat) hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. 

Çatışmada yaralanan HPG’li Ayaz ve isimi öğrenilemeyen bir HPG’linin yaralı bir şekilde Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildiği öğrenildi. İsmi öğrenilemeyen HPG’linin sağlık durumu ağır olduğu ve yoğun bakım ünitesinde tutulduğu Ayaz’ın şarapnel parçasıyla kolundan yaralandığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı 3 HPG’linin yaşamını yitirdiği yönünde açıklama yapsa da hastaneye bir HPG’linin cenazesinin getirildiği kaydedildi.