Barış Atay imzalı “Eksik” ve Demet Evgar’lı “Sofra Sırları” ücretsiz yayınlandı

Barış Atay imzalı “Eksik” ve Demet Evgar’lı “Sofra Sırları” ücretsiz yayınlandı
Yayınlama: 04.04.2020

Barış Atay’ın ilk uzun metrajlısı olan “Eksik” ile Ümit Ünal imzalı “Sofra Sırları”, ‘Corona’ günlerinde internet üzerinden ücretsiz olarak yayınladı.

Corona virüsü salgını nedeniyle evlerimizde kalıp fiziksel mesafenin arttırılmasının önerildiği bu günlerde sevilen bir filmini ücretsiz bir şekilde izlemeye açan yönetmenlerin sayısı artıyor.

Son olarak Barış Atay imzalı “Eksik” ve Ümit Ünal’ın “Sofra Sırları” video paylaşım siteleri üzerinden paylaşıldı.

Eksik

Barikat Film, Barış Atay’ın ilk uzun metrajlısı olan “Eksik”i Vimeo üzerinden ücretsiz olarak yayınladı.

Senaryosunu Mehmet Kala ve Seref Nokta’nın kaleme aldığı film, 1980 darbesi sonrası parçalanan bir ailenin, 30 yıllık ayrılık sürecine ışık tutmaya çalışıyor.

Bir anne ve birbirinden ayrı büyümek zorunda kalan iki oğlu arasındaki ilişkiyi irdeleyen film, üçünün de yıllarca derinlerde sakladıkları özlemle karışık öfkelerine, geçmişte kalmış kırılmanın parçalarını birleştirme çabalarına ve hayatlarında ilk kez yüzleşmelerine tanıklık etmeyi amaçlıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Sarp Akkaya, Barış Atay, Salih Bademci, Funda Eryiğit, Uğur Polat, Toprak Sağlam, Nur Sürer ve Şebnem Dönmez yer alıyor.

Sofra Sırları

Chantier Films de Ümit Ünal imzalı “Sofra Sırları” filmini YouTube üzerinden ücretsiz olarak yayınladı.

Demet Evgar’ın başrolünde yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Fatih Al, Alican Yücesoy, Elit Andaç Çam ve Fırat Altunmeşe gibi isimler bulunuyor.

Filmin sinopsisi ise şöyle:

“Neslihan hayatını kocasına ve evine adamıştır. Istanbul’da doğup büyüdüğü halde, kocasının işi yüzünden hayatını Anadolu kasabalarında geçirmiştir. Yıllardır çok sakin, hiçbir olağanüstü olay olmayan uzak taşra şehrinde yaşamaktadırlar.Neslihan utangaç, sevimli bir kadındır. Günü akşama ne pişireceğini düşünerek geçer. Çok da iyi bir aşçıdır. Kocası aile dostları, Neslihan’ın yemeklerine çok düşkündür.
“Neslihan’in çevresindekilerin esrarengiz ölümü tüm gözleri ona çevirir. Şehre yeni atanmış, çok zeki, Amerika’da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser, Neslihan’ın bir şeyler çevirdiğini ve peş peşe cinayetlerde parmağı olduğunu anlar ama bir türlü gerçek bir kanıt bulup Neslihan’ı yakalayamaz. Neslihan her cinayetten tereyağından kıl çeker gibi, son derece masum hafif çatlak görünerek sıyrılmayı başarır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.