Batman mitingine davet

Batman mitingine davet
Yayınlama: 06.05.2023

BATMAN – Yeşil Sol Parti’nin yarın 8 Mart Kadın Parkı’nda düzenleyeceği mitinge onbinlerin katılımı beklenirken, siyasetçiler, halkı mitinge davet etti.   

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Batman’da Kültür Mahallesi’nde bulunan 8 Mart Kadın Parkı’nda yarın düzenleyeceği mitingin hazırlıklarını tamamladı. Saat 13.00’da başlayacak mitinge Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ve milletvekili adayları katılacak.  

Onbinlerin katılımının beklendiği mitinge ilişkin konuşan HDP Batman İl Eşbaşkanı Hüseyin Sarik, “Bu seçim Kürt halkı için çok önemli bir seçim. Bunun bilinciyle seçime yaklaşılmalı. Batman halkı alanı onbinlerle doldurarak. Güçlü katılımı ile güçlü cevap olalım. Tüm halkımızı yarın ki mitinge davet ediyoruz. Başarı bu halkın yani direnenlerin olacak” dedi.

ONBİNLERİN KATILIMI BEKLENİYOR

Yeşil Sol Parti İl Örgütü yöneticisi Akif Akın ise güçlü katılım çağrısında bulunarak, “Yarın ki mitingimize tüm halkımızı davet ediyor. 5-0 inancı ile yürüdüğümüz bu yolda sistem partilerini tabela partisi yapacağız. Bu inanç ile yarın miting alanına doldurup direnişimizi ortaya koyacağız. Tüm halkımızı alanda yerini almaya çağırıyoruz” diye belirtti. 

DBP Batman İl Örgütü yöneticisi Mahmut Sağır, mitingin güçlü geçmesi için günlerdir sahada olduklarını belirterek, “Büyük mitingimize, gençleri, kadınları ve tüm halkımızı davet ediyoruz” çağrısında bulundu. 

HAZIRLIKLAR TAMAM

Arî Dil Araştırmaları ve Kültür Derneği (Ari- Der) Başkanı avukat Mazlum Büksel ise miting hazırlıklarının tamamlandığını söyledi. Büksel, “Tüm halkımızı alana güçlü bir şekilde akmaya davet ediyoruz” dedi.