Belediyeye gelen para maaşlara yetmedi

Belediyeye gelen para maaşlara yetmedi
Yayınlama: 18.05.2024

Ceylanpınar Belediyesi Eşbaşkanı Uğur Kahraman, İller Bankası’ndan gelen paranın personel giderlerini karşılamadığını açıkladı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) kazandığı Urfa’nın Serêkaniyê (Ceylanpınar) Belediyesi’nde AKP’li yönetimin yarattığı tahribat gün yüzüne çıkıyor. Belediye Eşbaşkanı Uğur Kahraman, belediyenin 2 aylık gelir-gider tablosunu kamuoyuyla paylaştı.

Kahraman, Nisan ayında İller Bankası’ndan 17 milyon 613 bin TL geldiğini ancak sadece personel giderlerinin 19 milyon 478 bin lira olduğunu aktardı. Kahraman, Mayıs ayında gelen paranın 18 milyon 156 TL olduğunu, personel giderlerinin ise 19 milyon 432 bin TL olduğunu kaydetti. Kahraman, “Burada sadece personel giderlerinden söz ediyoruz. Belediyenin asli görevleri olan hizmetleri yapmaya çalıştığınızda bu açık çok daha ciddi boyutlara varıyor” dedi. Kahraman, daha önceki yönetimlerin belediyeyi akraba, eş, dostla doldurduğunu, ihtiyaç fazlası personelleri işe aldığını ifade etti.

Kahraman, “Var olan tüm bu olumsuz tabloyu geride bırakmak için bazı tedbirler almak zorundayız. Mevcut personel sayısı, ücretlerdeki orantısızlığı düzenleme gibi. Hizmet yapmak için hibe programlarına projelerimizle başvurmaya başladık. Elimizde bulunan üretime dayalı tesisleri bulundukları atıl durumdan çıkarıp, üretim yapmaya başlayacağız. Kilitli parke taşı şantiyemizi, mucur şantiyesini, tekstil atölyesini faaliyete geçirerek, hem gelir etmeye hem de kendi ihtiyaçlarını karşılayan bir belediye olma yolunda kararlılıkla çalışıyoruz” şeklinde konuştu.