Boğaziçi Üniversitesi’nde 10 öğrenci gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi’nde 10 öğrenci gözaltına alındı
Yayınlama: 06.10.2021

Boğaziçi Üniversitesi’nde atanmış rektör Naci İnci’yi protesto eden 4 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltıları protesto eden 6 öğrencinin de gözaltına alındığı açıklandı.

 Boğaziçi Üniversitesi’nde cumhurbaşkanı kararıyla rektör olarak atanan Naci İnci’yi protesto eden 4 öğrenci gözaltına alındı. Arkadaşlarının serbest bırakılması talebiyle Güney Kampüs’e yürüyen ve oturma eylemi düzenleyen 6 öğrencinin de daha sonra gözaltına alındığı belirtildi. 

Çağdaş Hukukçular Derneği’nden (ÇHD) yapılan açıklamada, gözaltına alınan öğrencilerin ifade işlemleri için Fatih’teki Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü duyuruldu.

İstanbul Valiliği’nin konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binası önünde toplanan yaklaşık (60) kişilik grup; sloganlar atarak, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Naci İnci’nin makam aracının önünü keserek ilerlemesini engellemiş ve bir şahıs da aracın üzerine çıkmıştır.

Konuyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda; makam aracının üzerine çıkan kişinin de aralarında bulunduğu (7) şahıs ile görevli personele mukavemette bulunan (3) şahıs olmak üzere toplam (10) şahıs hakkında Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla gözaltı işlemi uygulanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.”

Duvar

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.