Bu kez Figen Yüksekdağ’ın bulunduğu cezaevini arayıp annesinin kaza geçirdiğini söylemişler

Bu kez Figen Yüksekdağ’ın bulunduğu cezaevini arayıp annesinin kaza geçirdiğini söylemişler
Yayınlama: 23.01.2023

Kendisini Selahattin Demirtaş’ın avukatı olarak tanıtan bir kişinin Figen Yüksekdağ’ın bulunduğu Kandıra Cezaevi’ni arayarak annesinin kaza geçirip ağır yaralandığını söylediği ortaya çıktı.

Kendisini HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı olarak tanıtan bir kişinin yaklaşık iki ay önce HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevini arayarak annesinin kaza geçirip ağır yaralandığını söylediği ortaya çıktı.

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre, söz konusu kişi ile ilgili Yüksekdağ’ın avukatlarının suç duyurusunda bulunduğunu belirten Demirtaş’ın avukatlarından Mahsuni Karaman, “Ben hiç Figen Yüksekdağ ile görüşmedim. Yaklaşık iki ay önce benim adım kullanılarak aranıyor ve annesinin kaza geçirip ağır yaralandığı söyleniyor. Bu işin organize olduğuna inanıyorum” dedi.

Kısa bir süre önce Demirtaş’ın bulunduğu Edirne Cezaevi’ni arayan bir kadının kendini Başak Demirtaş olarak tanıttığı ve Selahattin Demirtaş’ı ziyarete giderken kaza geçirdiklerini ve büyük kızının ağır yaralandığını söylediği öğrenilmişti.