DBP’den ulusal birlik çağrısı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yaptığı yazılı açıklamayla ulusal birlik çağrısında bulundu.

DBP’den ulusal birlik çağrısı
Yayınlama: 21.05.2020

DBP ulusal birlik çağrısında bulunarak, “Her halkın, ulusun başarı sembolü, birliktir, işbirliği ve dayanışmadır. Birliğini sağlamayan, ittifakı olmayan her halk, her zaman düşmanın baskısına maruz kalır, ezilir” dedi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yaptığı yazılı açıklamayla ulusal birlik çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada, “Geçmişimizden ders alarak geleceğimizi ancak ulusal birlik ile inşa edeceğimizin bilinciyle hareket ediyoruz” vurgusu yapıldı. 

‘İTTİFAK OLMAYAN DÜŞMAN BASKISINA MARUZ KALIR’

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Her halkın, ulusun başarı sembolü, birliktir, işbirliği ve dayanışmadır. Birliğini sağlamayan, ittifakı olmayan her halk, her zaman düşmanın baskısına maruz kalır, ezilir. Mahabad Kürt Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Qazi Muhammed darağacına giderken yukarıda ki sözlerle aslında Mahabad Kürt Cumhuriyetinin yıkılış nedenlerini tek bir cümlede özetliyordu. Bizlerde Qazi Muhamed’din torunları olarak tarihimizden, geçmişimizden ders alarak geleceğimizi ancak ulusal birlik ile inşa edeceğimizin bilinciyle hareket ediyoruz. 

Biz Kürt halkı olarak tarihi ve zorlu bir sürece tanıklık etmekteyiz, bu zorlu süreçte halk olarak en temel önceliğimizin Ulasal birlik olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Egemenlerin ve sömürgecilerin yüzyıllar boyu hedef aldığı bir halk olarak bu mevcut saldırılara göğüs germek ve ayakta durabilmek için ulusal birliğimizi sağlamak hayati bir önem teşkil etmektedir.

ULUSAL BİRLİK ÇAĞRISI 

Bu noktada Rojava’da Kürt siyasi güçleri ve partilerinin oluşturduğu “Kürt Ulusal Birliği Partileri” başta Rojava olmak üzere tüm Kürt halkı için sevindirici ve örnek teşkil eden bir durumdur. Rojava’da sağlanan bu birliğin bir an önce  diğer parçalarda da hayat bulması ve kurumlaşması bir gerekliliktir. Kürt halkının kaybedeceği bir yüzyıl daha olmamalıdır, onun için bir an önce 4 parça Kürdistan’ın ulusal birliğini sağlaması, benliğimize yönelik saldırılara karşı ortak mücadele hattı kurması ve Kürt halkının kazanımlarının korunması esas alınmalıdır. Rojava’da sağlanan ulusal birlik çalışmasını en içten dileklerimizle kutluyor ve çalışmanın kalıcı bir Kürdistan Ulusal Birliğine vesile olmasını diliyoruz. Demokratik Bölgeler Partisi olarak bir kez daha ulusal birlik çağrısını yapıyoruz.” (MA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.