Demirtaş: PKK’nin eylemsizlik kararı çözüme kapı araladı

Demirtaş: PKK’nin eylemsizlik kararı çözüme kapı araladı
Yayınlama: 13.04.2023

İSTANBUL- Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK’nin aldığı eylemsizlik kararına dikkat çekerek, “PKK eylemsizlik kararı alıp çözüme kapı araladı” dedi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sanal medyada yaptığı paylaşımda PKK/KCK’nin aldığı eylemsizlik kararına dikkat çekti.

‘EYLEMSİZ KARARI ÇÖZÜME KAPI ARALADI’

Çözümün mümkün olduğunu ancak AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bunu engellediğine işaret eden Demirtaş, “Bunları çoktan yapabilirdik ama; Erdoğan barışı isteyenleri içeri attı, tecride aldı, partilerini kapatmaya çalıştı, belediyelerine kayyım atadı, provokasyonlarla çatışmayı körükleyip ‘terör’ söylemi üzerinden halkı korkutup oy toplamaya çalıştı. Halen de bunu yapıyor. Sahtekarlara inanmayın, barış ve huzur mümkündür. PKK eylemsizlik kararı alıp çözüme kapı araladı. Ama ısrarla provokasyonlar yapılıyor. Allah korusun, seçimi etkilemek için birileri kan dökmeye de kalkabilir. Hep birlikte dikkatli olacağız, oyuna da gelmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

ÇAĞRIDA BULUNDU

Demirtaş, son olarak şu çağrıda bulundu: “Lütfen unutmayın, biz barış ve demokrasi istiyoruz. Birlikte eşit ve kardeşçe yaşamak istiyoruz. Yeşil Sol Parti en çok da bunun için çalışacak. Oy için halkı kışkırtan yalancılara değil, sahtekarlara değil, bize güvenin. Hep birlikte ve mutlaka kazanacağız.”