Dersim’deki baraj gölünde bir kadın cenazesi bulundu

Dersim’deki baraj gölünde bir kadın cenazesi bulundu
Yayınlama: 07.04.2020

Dersim’deki Munzur Nehri’nin döküldüğü Uzunçayır Baraj gölünde güvenlik güçlerince 1 ceset bulundu. Ekipler cesedi sudan çıkarmak için çalışma başlattı.

Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku ve eğitim sırasında devrilen bottan Munzur Nehri’ne düşerek kaybolan uzman çavuş Yılmaz Güneş’in bulunması için ekiplerce başlatılan çalışmalar devam ediyordu. Çalışmalar sırasında askeri bir helikopter ile Munzur Nehri’nin döküldüğü Uzunçayır Baraj gölü üzerinde bir cesede rastlandı. Yapılan incelemeler sonucu cesedin 21 Mart’ta kaybolan Esma Kılıçarslan’a (28) ait olduğu belirlendi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ GÜLİSTAN DOKU VE JANDARMA YILMAZ GÜNEŞ UZUN SÜREDİR ARANIYOR

Dersim’de üniversitede öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen bulunmayan Doku’nun erkek arkadaşı kaybolma olayının şüphelisi olarak gözetim altına alınmıştı.

Baraj gölünde arama yapan ekipler, Doku’ya ait olduğu belirtilen bazı notlar, resmi evrak ve makas bulmuştu.

Kentte ayrıca 17 Mart’ta JAK timlerinin Munzur Nehri’nin Anafatma mevkisindeki görev öncesi yaptığı tatbikat sırasında botun devrilmesi sonucu suya düşen arama kurtarma timindeki 4 askeri personelden 3’ü kendi imkanlarıyla kurtulmuş, Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş akıntıya kapılarak kaybolmuştu. Ekipler, Munzur Nehri kıyısında yaptıkları aramada 2 rafting küreği bulmuştu.

DOKU AİLESİ: GÜLİSTAN DEĞİL

Artı Gerçek’in olayın ardından ulaştığı Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku bulunan cesedin uzerinde kimlik olduğunu ve kardeşine ait olmadığını bildirdi.

BULUNAN CESET 21 MART’TAN BERİ KAYIP OLAN ESMA KILIÇARSLAN’A AİT

Yapılan incelemeler sonucu bulunan cesedin 21 Mart’ta kaybolan 28 yaşındaki Esma Kılıçarslan’a ait olduğu öğrenildi.

Munzur Arama Kurtarma Ekipleri, cesedin Hozat’ta kaybolan Esma Kılıçarslan’a ait olduğunu, kadının Aktuluk Köyü bölgesinde bulunduğu belirtildi.

Bölgeye giden olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcı’sının inceleme yaptığı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Esma Kılıçarslan 21 Mart’ta Dersim’in Hozat ilçesinde bulunan evinden merkeze gideceğini söyleyerek çıkmış, daha sonra da kendisinden bir daha haber alınamamıştı. Babasının cezaevinde olduğu ve maddi durumlarının kötü olduğu öğrenilen Esma Kılıçarslan için, annesi evden çıkmasından 10 gün sonra kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.