Dilgeş, annesiyle birlikte cezaevine gönderildi

Tek isteği annesiyle eve gitmek olan Dilgeş, annesiyle birlikte cezaevine gönderildi

Dilgeş, annesiyle birlikte cezaevine gönderildi
Yayınlama: 25.05.2020

Gözaltındaki annesi Gönül Aslan ile birlikte eve gitmek isterken cezaevine gönderilen 3 yaşındaki Dilgeş, için sosyal medyada ‘Dilgeş özgür olmalı’ talebinde bulunuldu.


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Rosa Kadın Derneği hakkında başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan’ın birlikte eve gitmek için sabah saatlerine kadar Diyarbakır Adliyesi’nde bekleyen 3 yaşındaki oğlu Dilgeş, tutuklama kararının ardından annesiyle birlikte cezaevine götürüldü.

TEK İSTEĞİ VAR: EVE GİDELİM

Yaşanan olayın ardından Twitter hesabından 3 yaşındaki Dilgeş’in gözaltındayken görüntüsünü yayınlayan HDP Grup Başkan Vekili ve Siirt Milletvekili avukat Meral Danış Beştaş, çocuğun sağlık sorunları nedeniyle sürekli tedavi edilmesi gerektiğini belirtti. Cezaevi koşullarında tedavi edilemeyeceğini söyleyen Beştaş, mesajında “Dün geceyi beraber adliyede geçirdiğimiz Dılgeş şimdi annesiyle cezaevinde. Dılgeş bir böbreği alındığı İçin tek böbrekle yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Tek böbreği de sürekli bir tedavi gerektiriyor ve cezaevi koşullarında tedavi edilemez” ifadelerine yer verdi.

‘ÇOCUKLARA İŞKENCE YAPILAN BİR DÜNYAYI ÖLÜNCEYE KADAR REDDEDECEĞİM’

İkinci mesajında tepkisini Albert Camus’un ‘Çocuklara işkence yapılan bu dünyayı sevmeyi, ölünceye kadar reddedeceğim’ sözüyle dile getiren HDP Grup Başkan Vekili ve Siirt Milletvekili avukat Meral Danış Beştaş, mesajlarını #DilgeşÖzgürOlmalıetiketiyle paylaştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.