Diyarbakır’da milletvekili aday adayları el bildirisi dağıttı

Diyarbakır’da milletvekili aday adayları el bildirisi dağıttı
Yayınlama: 07.04.2023

Yeşil Sol Partisi Diyarbakır İl Örgütü, milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunanlarla yaptığı toplantının ardından Sur İlçesinde el bildirileri dağıttı. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Diyarbakır İl Örgütü, milletvekilli aday adaylarıyla düzenlediği toplantının ardından Sur İlçesinde el bildirileri dağıttı. Sur’da bir otelde düzenlenen toplantıya Yeşil Sol Parti Diyarbakır Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin ve Abbas Şahin, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Hayrettin Altun, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Gülistan Atasoy ve Zeyyat Ceylan ile MEBYA- DER üye ve yöneticileri katıldı. 

Toplantıda konuşan Yeşil Sol Parti İl Eşbaşkanı Abbas Şahin, 14 Mayıs’ta AKP – MHP’yi sandıkta göndereceklerini ancak bu işlerinin bittiği anlamına gelmediğini belirterek, “Seçimden sonra ülkeye demokrasi ve özgürlüğü hep birlikte inşa etmeye çalışacağız” dedi.

Toplantı ardından aday adaylarıyla birlikte seçim çalışmaları kapsamında Sur’un Dağkapı Meydanı ve Yenişehir Şehitlik semtinde bildiri dağıtıldı. Çalışmaya, yurttaşların büyük ilgi göstermesi dikkati çekti.