Erdoğan’ın afişine bıyık yapmıştı, 16 yaşındaki çocuk tutuklandı

Erdoğan’ın afişine bıyık yapmıştı, 16 yaşındaki çocuk tutuklandı
Yayınlama: 07.06.2023

Mersin’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim afişindeki fotoğrafına tükenmez kalemle Hitler bıyığı çizdiği iddiasıyla gözaltına alınana 16 yaşındaki çocuk tutuklanarak Tarsus Çocuk ve Gençlik Kapalı İnfaz Kurumuna gönderildi.

Mersin’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim afişindeki fotoğrafına bıyık yaptığı, afişe küfürlü ifadeler yazdığı iddiasıyla gözaltına alınan 16 yaşındaki çocuk tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BirGün’den Abidin Yağmur’un haberine göre; Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın afişleri şehrin farklı noktalarına asıldı.

Mersin’de yaşayan ve bir meslek lisesinde eğitim alan 16 yaşındaki bir çocuk, bu afişlerden birindeki Erdoğan fotoğrafına tükenmez kalemle Hitler bıyığı çizdi.

Kamera kayıtlarını izleyerek çocuğun kimliğini tespit eden polis ekipleri çocuğun evine gitti ve gözaltına alındı. Çocuk Şube’de ifadesi alınan 16 yaşındaki çocuk, afişe bıyık yaptığını ancak afişin farklı noktalarındaki küfürlü içerikleri kendisinin yazmadığını söyledi.

Çocuk Şubedeki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen çocuk, cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla nöbetçi mahkemeye çıkarıldı ve tutuklanarak Tarsus Çocuk ve Gençlik Kapalı İnfaz Kurumuna gönderildi. (Kaynak)