HDP Batman il örgütünden ‘kardeş aile kampanyasına’ katılım çağrısı

HDP Batman il örgütünden ‘kardeş aile kampanyasına’ katılım çağrısı
Yayınlama: 09.04.2020

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman il eş başkanları Ömer Kulpu ve Fatma Ablay ‘kardeş aile kampanyasına’ destek çağrısında bulundu.

HDP Batman il Eşbaşkanlarının çağrısı şu şekilde: “Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle olağanüstü bir dönem yaşanmaktadır.
HDP Genel Merkezimiz Türkiye’nin tamamında bu olağanüstü durum karşısında halkın dayanışması ve bu zor günlerin üstesinden gelebilmesi için ‘Kardeş Aile’ kampanyası başlatmıştır”
Dünya genelinde etkili olan korona virüs pandemisinden kaynaklı olarak Batman’da da halk ciddi ekonomik sorunlarla karşı karşıya kalmış bulunmaktadır.

Egemenler tarafından yoksullaştırılmış, işsiz bırakılmış, bu virüs nedeniyle alınan tedbirler yardıma muhtaç insanların sayısını daha da artırmıştır.

Hükümetin yoksullaştırma, işsiz bırakma, KHK ve kayyum politikalarıyla işten attığı insanlar, cezaevlerindeki binlerce tutsağın aileleri, sistemin yoksullaştırdığı, işsizliğe ve çaresizliğe mahkum ettiği halkımız korona virüs nedeniyle alınan sokağa çıkma yasağı, işyerlerinin kapanması tüm bu saydığımız nedenlerden dolayı halkımızın durumunu daha da zorlaştırmış ve acil olarak yardım elinin uzatılmasını gerektirmiştir.

HDP olarak bu olağanüstü durum karşısında halkımızın dayanışması ve bu zor günlerin üstesinden gelebilmesi için Batman’da da ‘Kardeş Aile’ kampanyası başlatmış bulunmaktayız.

Maddi Durumu iyi olan Halkımıza çağrımız Kardeş Aile” kampanyası için “Batman’da korona virüsünden dolayı yardıma muhtaç duruma gelmiş ailelerimiz ile kardeş aile olalım”

Bu çerçevede destek sunmak isteyen halkımıza Yardım edilecek kardeş ailenin bilgileri HDP İl Örgütü tarafından verilecektir.

Kardeş aile edinen aile yardımı direkt kendisi gönderebileceği gibi bu yardımı HDP İl örgütüne göndererek de aileye ulaştırılmasını sağlayabilirler.

HDP olarak tüm halkımıza çağrımız; insanı görevimizi yerine getirerek bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım elini uzatalım ve dayanışmayı büyütelim.

Mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır, acılar ve zorluklar dayanışmayla aşılır, Kardeş Aile Kampanyası’na sen de katıl” şeklinde oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.