HDP’den Erdoğan’a cevap: Hodri meydan

HDP’den Erdoğan’a cevap: Hodri meydan
Yayınlama: 16.05.2020

Van’daki saldırının ardından HDP’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef gösterilmesine tepki gösteren HDP MYK, ‘Hodri meydan, kayyım atadığınız yerlerde seçim yapmakla başlayalım’ dedi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu, Van’ın Özalp ilçesi Mehmetalan (Memedalan) Mahallesi yakınlarında belediye ait bir araca yapılan silahlı saldırının ardından HDP’nin hedef gösterilmesine yaptıkları yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Çanakkale’de konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bu iki kirli yapının (CHP ve HDP) bir süredir yürüttükleri siyasi ittifak benzer eylemlerle bir ileri aşamaya taşınıyor. Bu iki hadise bir ibret vesikasıdır. PKK’nın kafasını nasıl dağlarda eziyorsak, milletimize verdiğimiz hizmetlere tahammülü olmayan siyasi uzantılarını da sahada sandıkta hezimete uğratmayı sürdüreceğiz.” demişti.

Van’daki saldırının HDP tarafından da sert biçimde kınandığının hatırlatıldığı açıklamada, saldırının ardından gözaltına alınan 38 kişiye avukatlarının verdikleri bilgilere olay ile ilgili tek bir soru sorulmadığı ve bir suçlama yöneltilmediği belirtildi.

‘GÖZALTILAR HDP’YE YÖNELİK TEZGAHIN PARÇASI’

“Sert biçimde kınadığımız bu olayla ilişkilendirilmemiz, daha önce de örneklerini gördüğümüz kumpasların yeni bir örneğidir” denilen açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Bu gözaltılar HDP’ye yönelik yeni bir tezgahın parçasıdır. Bu anlamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediklerini kesinlikle reddediyoruz.  

Bir diğer kumpas ise yerine kayyım atanan ve evine yapılan baskınla gözaltına alınan Kurtalan Belediye Eş Başkanımız Baran Akgül’le ilgilidir. Akgül’e ait olduğu yalanıyla basına servis edilen notlar, dosyada gizlilik kararı olmasına rağmen iktidar medyasında “HDP’li başkanın bomba tarifi” şeklinde haberlere konu olmuştur. “HDP ile PKK’nın bağlantısı bir kez daha deşifre edildi” başlığıyla servis edilen bu haberlerde, görevden alınan HDP’li belediye başkanının ajandasından bomba tarifi ve şemaların çıktığı ileri sürülmüştür. Ancak bu haberlerde yer alan notların, 2009 yılında Silopi Hisar Üs Bölgesi’nde Topçu Eğitim Çavuşu olarak görev yapan Akgül’ün yeğeni Tarık Kutluk’a ait eğitim notları olduğu ortaya çıkmıştır. İktidar medyası daha önceki birçok örnekte görüldüğü gibi yine HDP’ye dönük bir kara propaganda yoluyla hazırlanan bir tezgahın sürdürücüsü olmuştur.”

‘HODRİ MEYDAN’

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın HDP’yi seçimlerde hezimete uğratacağı yönünde yaptığı açıklamaya da tepki gösterilerek, “Geçtiğimiz günlerde 5 belediyemize daha kayyım atanmıştır. Kamuoyunda bu kayyım atamalarının hiçbir meşruiyeti olmadığı için, bu tür yalan haber servisleri ile kayyım atamaları meşru gösterilmeye çalışılmaktadır. Bizler de diyoruz ki, hodri meydan. Her türlü seçime hazırız. Kendinize o kadar güveniyorsanız, önce kayyım atadığınız ve halkın iradesini gasp ettiğiniz yerlerde en kısa zamanda seçime gidelim. Önce oralardan, yani halkın iradesini gasp ettiğiniz yerlerden başlayalım. Haksız ve hukuksuz adımlarınıza asla meşruiyet kazandıramayacaksınız. Halk kendi iradesine yönelik bu düşmanca tutumu asla kabullenmeyecek ve unutmayacaktır. Halk partisine ve geleceğine kararlı ve inançlı bir şekilde sahip çıkacaktır” denildi. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.