HDP’den istifa eden Eren’den açıklama

HDP’den istifa eden Eren’den açıklama
Yayınlama: 21.04.2020

31 Mart 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde Kozluk Belediye eş başkanı olarak seçilen Ayhan Eren, HDP den neden istifa ettiğini Açıkladı.

İstifasıyla ilgili açıklama yapan Ayhan Eren, “Ne yaptımsa? Halkım için yaptım. HDP’nin yaptığı açıklamayla ne kadar? Doğru bir karar verdiğini” söyledi.

İstifasıyla ilgili konuşan Ayhan Eren şu açıklamayı yaptı:

Bilindiği üzere 31 mart yerel seçimlerinde halkımızın teveccühüyle Kozluk Belediye Başkanı olarak seçildim.

Gerek seçim kampanyamda gerek sonrasında yaptığım tüm açıklamalarda tek öncelik ve hassasiyetimin Kozluk Halkına yapacağım hizmetler olduğunu defalarca ifade ettim.

Bir belediye başkanının seçildikten sonra, tüm politik çıkar çatışmalarından sıyrılarak seçildiği toplumun tamamını temsil etmesi ve tamamına hizmet götürmesi gerektiği düşünmekteyim.

Halkımız bir yıllık dönemde kısıtlı imkanlara rağmen, ayırım yapmadan ve kişisel çıkar gözetmeden canla başla, hatta kişisel imkanlarımla nasıl hizmet ettiğimizin en yakın tanığıdır.

Tüm bu süreçlerde seçime girdiğim partinin siyaset ve yerel yönetim anlayışında sağlıklı hizmetler ve sağlıklı bir siyaset yapmanın imkansız olduğunu müşahede ettim. Bu sebeple 30 Aralık 2019’da düşünsel ayrılıklar yaşadığım partiden istifa ettim.

Siyasal ve düşünsel ayrılıklar sonucu evrensel ve yasal haklarım gereği yaptığım bu istifa, ifade hürriyetinin basit bir tezahürü ve insan haklarının bir gereğidir. Ancak bu hakkıma karşılık aylar sonra istifa ettiğim partinin temsilcilerinin yaptığı itham ve tehdit dolu açıklamalar, istifa kararımın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Gelinen son süreçte tüm Kozluk halkımıza can ve başla hizmet etmeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Belediye Başkanlığına seçildiğim günden bu yana desteklerini esirgemeyen hemşerilerime saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Ayhan EREN

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.