HDP’den Ramazan açıklaması

HDP’den Ramazan açıklaması
Yayınlama: 23.04.2020

Hakların Demokratik Partisi (HDP), Ramazan ayı dolayısıyla yazılı açıklama yayımladı. Partinin Halklar ve İnançlar Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Tülay Hatimoğulları imzasıyla yayımlanan açıklamada, “Bu gece Ramazan orucu için sahura kalkacak olan tüm yurttaşlarımızın, oruçlarını barış ve huzur içinde geçirmelerini, iftar lokmalarının sağlıklı bir yaşama evirilmesini dileriz” denildi.

‘Kardeş Aile Kampanyamız Halil İbrahim bereketiyle şenlensin’ başlığıyla yapılan açıklamada, “Bu mübarek ayın, iyiliğe ve sağlığa vesile olmasını dilerken, oruç tutan tüm yurttaşlarımızın, oruçlarını sağlık ve sıhhat içinde tamamlamalarını temenni ederiz” dileklerinde bulunuldu. Ramazan ayının yıkılan gönülleri yapmak, unutulan değerleri hatırlamak ve kötülüklerden arınıp, iyiliklerde yarışmak için bir fırsat olduğu belirtilen açıklamada, “Mübarek Ramazan-ı Şerif’in her şeyden önce sağlık, huzur, barış ve adaleti getirmesini dileriz” temennisi dile getirildi.

‘PANDEMİ GÜNLERİNDE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ OLUŞTURMALIYIZ’

HDP’nin Ramazan açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bütün dünyanın Korona Virüs ile sınandığı şu hayat memat günlerinde mü’minler bir yandan oruçlarıyla enfüsi karakterlerini zenginleştirme imkânını elde ederken, diğer yandan da sorumluluklarını zekât ve fitreleriyle ortaklaşacaklardır. Bir Hadis-i Şerif der ki; ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’. İnsanlığın pandemiyle mücadele ettiği bu günlerde Müslüman, gayrimüslim demeden halklarımızın ve inançlarımızın kardeşlik köprüsünü oluşturması en kalbi temennimizdir. Hz. Muhammed (s.a.v.) ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diye buyurmuştur.”

‘HALİL İBRAHİM BEREKETİYLE ŞENLENSİN’

“Partimiz de dayanışmanın, paylaşmanın kıymetine binaen ‘Kardeş Aile’ kampanyası başlatmıştır. ‘Evde Kal’ uyarılarını önemseyerek, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayan ve maddi manevi dar zamanlar geçiren halklarımızın, bir nebze de olsa ferahlaması için başlattığımız ‘Kardeş Aile’ kampanyasının, Halil İbrahim bereketiyle şenlenmesi en büyük arzumuzdur. Tüm halklar ve inançlar olarak ekmeğimizi, tuzumuzu, gönüller deryamızı paylaştıkça coğrafyamızın zenginliklerini daha çok keşfederiz.

HDP, bir seferberlik ruhu ve bilinciyle hizmete hazır olduğunu, ihtiyaç duyulan her zaman ve yerde halklarımızın yanında olacağını bu vesileyle bir kez daha ifade ederken, İslam dünyasının Ramazan ayını tebrik ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.