Kılıçdaroğlu: Kimse kimliğinden ötürü ötekileştirilmeyecek

Kılıçdaroğlu: Kimse kimliğinden ötürü ötekileştirilmeyecek
Yayınlama: 02.05.2023

VAN – Van’da konuşan Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede kimse, inancından ve kimliğinden ötürü ötekileştirilmeyecek. Kayyum denen garabet uygulamaları tümüyle bitireceğim” dedi. 

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ağrı ve Van’da düzenlenen mitinglerde konuştu. İlk olarak Ağrı’ye giden Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmada, “Bunlardan biri kalktı dedi ki bunlar sandığa gider ve değişim olursa darbe oluyormuş ya hu darbeyi siz yapıyorsunuz. Bir çocuk açsa o ülkede adaletsizlik var demektir. Bir kişi caddelerde güler yüzle gezemiyorsa orada bir adaletsizlik var demektir. Adaleti getireceğim. İşsizlik sorunlarını çözeceğim. Kars Erzurum Ardahan dahil bu bölgeyi özel ekonomi bölgesi ilan edeceğiz bu bölgede olağanüstü yatırımlar olacak. Söz veriyorum sizin için çalışacağım söz veriyorum söz veriyorum söz veriyorum Ağrı meydanından size söz veriyorum” dedi. 

‘ADALETİN EKREM’İ, SELAHATTİN’İ OLMAZ’

Kılıçdaroğlu’nun Van Beşyol Meydanı’nda düzenlenen mitinginde ise, Yeşil Sol Parti flamaları ve sloganları öne çıktı. Kılıçdaroğlu, havaalanından miting alanına kadar Yeşil Sol Parti flamalarıyla karşılandı. 

Buradaki mitingde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Adaletin Ekrem’i de olmaz Selahattin’i de olmaz, herkes eşittir. Yargısız infaz hiçbir vatandaşa hak görülemez. Bunun adı özgürlük seçimidir. Bunun adı kucaklaşma seçimidir. Kucaklaşmaya, özgürlüğe, eşitliğe, demokrasiye hazır mıyız?” diye kaydetti. 

‘KAYYIM GARABETİNE SON VERECEĞİZ’

Seçimle gelenin seçimle ancak gidebileceğini belirten Kılıçdaroğlu ise, “Dünya kadar sorun var biliyorum, bütün sorunlarınızı biliyorum. Bu ülkenin insanlarına sözüm var bu ülkeye barışı getireceğim, bu ülkeye kardeşliği getireceğim. Bu ülkede kimse, inancından ve kimliğinden ötürü ötekileştirilmeyecek. Büyük haksızlıklar yapıldığını biliyorum. Seçimle gelenlerin görevlerinden alındığını biliyorum. Bütün bunları çözeceğim. Kayyum denen garabet uygulamaları tümüyle bitireceğim. Yeter artık, huzur içinde yaşamak istiyoruz. Devletin dini adalettir adaletin olmadığı bir yerde huzur olmaz, bereket olmaz, kardeşlik olmaz, çocuklar yatağa aç girer” diye konuştu. 

‘BU ÜLKEYE ADALET GELECEK’

Adalet Nöbeti tutan Emine Şenyaşar’ı hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Bu kardeşiniz, bu ülkeye adalet gelinceye kadar mücadele edecek. Emine Şenyaşar’a, 8 savcı değişti, dava açmıyorlar, korkularından dava açmıyorlar. Gittim, Emine Şenyaşar’la kucaklaştım, ondan sonra 8 savcı değişti 9. savcı davayı açtı. Adalet yerine gelinceye kadar izleyeceğim” dedi. 

Mitingte sık sık “Direne direne kazanacağız” sloganı atıldı.