Kılıçdaroğlu’ndan iktidara: Bunlar mal varlığını yurtdışına götürüyorlar

Kılıçdaroğlu’ndan iktidara: Bunlar mal varlığını yurtdışına götürüyorlar
Yayınlama: 07.05.2023

ANKARA – Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de yaptığı açıklamada iktidara seslenerek, “Bunlar mal varlıklarını yurtdışına götürüyorlar. Onları son kuruşuna kadar alacağım, Türkiye’ye getireceğim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı ortak Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de katıldığı mitinge katıldı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, iktidara seslenerek “Bunlar mal varlıklarını yurtdışına götürüyorlar. Onları son kuruşuna kadar alacağım, Türkiye’ye getireceğim. Esnafa, çiftçiye, ev kadınlarına vereceğim. Geleceğiz, Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız” dedi.

ALİ YEŞİLDAĞ’I SORDU

Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Yeşildağ kardeşlerin en küçüğü Ali Yeşildağ,  Cevheri Güven’in yayınında 2007’deki Antalya Havalimanı’nın işletme ihalesinde; Çelebi Holding’in dosyasından “evrak çalarak” devre dışı bıraktıklarını ve IC Yatırım Holding’in kazanmasını sağladıklarını açıklamıştı.  Yeşildağ, Erdoğan’ın bu ihale için 1 milyar dolar aldığını iddia ederken, Kılıçdaroğlu, Yeşildağ’a seslenerek şunları kaydetti: “Dün Ali Yeşildağ diye birisi malum bunlar Saray’a çok yakın insanlar. 1 milyar Euro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar niye konuştun diye. Yapmaları gereken, bu adam yalan söylüyorsa hemen savcılığa bildireceksin, doğrusu nedir araştıracaksın. Malı götürecekler. 418 milyar dolar götürdüler, 418 milyar doların tamamını getireceğim ve bu millete vereceğim.”