MHP’liler Yeşil Sol Parti’nin aracına saldırdı

MHP’liler Yeşil Sol Parti’nin aracına saldırdı
Yayınlama: 07.05.2023

Yeşil Sol Parti anons aracı Tarsus ilçesinde seçim çalışması yürüttüğü esnada MHP’li ırkçı grubun saldırısına uğradı. Saldırıda 5 parti çalışanı yaralanırken, aracın lastikleri ve camları parçalandı. 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti), Tarsus ilçesinde seçim çalışması yürüten anons aracı MHP’li ırkçı grubun bıçaklı ve sopalı saldırısına uğradı. Saat 13.00 sıralarında Yenimahalle’de bulunan Atatürk Caddesi’nde meydana gelen olaya göre, Yeşil Sol Parti anons aracı kırmızı ışıkta beklediği esnada aracın önü MHP seçim bürosundan çıkan 20 kişilik ırkçı grup tarafından kesildi.

Olayda, aracın içerisinde bulunan 7 parti çalışanı ilk olarak MHP’li ırkçı grubun sözlü küfür ve tacizleriyle karşı karşıya kalırken, ardından ise ırkçı grubun sopa ve bıçaklı saldırısına uğradı. Olay anında parti çalışanı 5 kişi yaralandı.  Anons aracının camları ve lastikleri ırkçı grubun bıçak darbeleri ile parçalandı.

‘POLİS SALDIRIYA GÖZ YUMDU’

Olayda yaralanan bir parti çalışanına ulaşmamız sonucu ajansımıza verdiği demeçte, olay anında çevrede çok sayıda polis olmasına rağmen saldırıya hiçbir şekilde müdahale edilmediğini belirtti. Ayrıca saldırı sonrasında ırkçı grup hakkında şikayetçi olmak için Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gittiklerini belirten parti çalışanı, bir arkadaşlarının ise hastanede tedavi altına alındığını söyledi. (MA)