Koronavirüs testi pozitif çıkan HDP’li vekilin durumu iyiye gidiyor

Koronavirüs testi pozitif çıkan HDP’li vekilin durumu iyiye gidiyor
Yayınlama: 26.06.2020

HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, bir vekillerinde koronavirüs tespit edildiğini ve durumunun iyi olduğunu açıkladı.

HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, yaptıkları yazılı açıklamada, bir vekillerinde koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve gerekli önlemlerin alındığını duyurdu. Açıklamada, koronavirüs salgınının bir süredir Meclis’te etkilerinin sürdüğü vurgulandı.

Açıklamada, “Grup salonumuzun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmiştir. Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır. Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir” denildi.

Açıklamada, bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edileceği vurgulandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.