Mardin’de 7 çocuğu istismar ettiği tespit edilen market sahibi tutuklandı

Mardin’de 7 çocuğu istismar ettiği tespit edilen market sahibi tutuklandı
Yayınlama: 23.12.2023

Mardîn’de en az 7 çocuğu istismar ettiği tespit edilen bir market sahibi tutuklanarak cezaevine konuldu, dosya için gizlilik kararı verildi.

Mardîn’in Qoser (Kızıltepe) ilçesinde en az 7 çocuğun aynı şahıs tarafından cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre; ilçedeki bir mahallede market işleten C.B.  isimli kişi, farklı zamanlarda çocuklara istismarda bulundu. Bu durum çocuklardan birinin yaşadıklarını ailesine anlatması ile ortaya çıktı.

İstismara maruz kalan çocuğun ailesi Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatan savcılık, C.B. hakkında önceki günlerde gözaltı kararı verdi. İfadesinde istismarı inkâr eden C.B.’nin iş yerindeki kamera görüntülerine el konularak incelemeye alındı ve inceleme sonucunda 7 çocuğun farklı günlerde istismar edildiği tespit edildi. 

Bunun üzerine pedagog eşliğinde dinlenen mağdur çocuklar, C.B.’nin istismarına maruz kaldıklarını anlattı. Savcılık tarafından tutuklama talebiyle Kızıltepe Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilen C.B., tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Soruşturma dosyasında hakimlik tarafından “gizlilik” kararı alındığı öğrenildi. 

MAĞDUR ÇOCUKLARIN SAYISI ARTABİLİR

Ortaya çıkan olayın ardından söz konusu market kapatılırken, görüştüğümüz mahalle sakinleri C.B.’nin çok daha fazla çocuğu istismar etmiş olabileceğini, mağdurları sayısının 40’ı bulabileceğine dile getirdi. (MA)