Sırrı Sakık, Kılıçdaroğlu’na ertelediği yanıtı verdi: Evet ben derin devleti çok iyi bilirim, eski tanışırız…

Sırrı Sakık, Kılıçdaroğlu’na ertelediği yanıtı verdi: Evet ben derin devleti çok iyi bilirim, eski tanışırız…
Yayınlama: 06.06.2023

Yeşil Sol Parti Milletvekili Sakık, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, 28 Mayıs seçimi sonrasında bıraktığını söylediği yanıtı verdi: “Şimdi size düşen ‘dürüst ve namuslu bir siyasi lider’ olarak bana yönelik iftiralarınız ispatlamaktır.” Sakık, dava açacak.

 Yeşil Sol Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, 28 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanı seçimi ikinci turu öncesi kendisi hakkında ‘derin devlet’ ilişkisi iddiasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Mayıs Çarşamba günü Youtube üzerinden yayın yapan Babala TV’deki yayınında, Sırrı Sakık ile ilgili soru üzerine, “Sırrı Sakık bizi destekleyecekmiş. Sırrı Sakık bize hangi desteği verecek, nasıl bir destek verecek bize? Biz devletin derinliklerinde nelerin döndüğünü, kimlerin kimlere hizmet ettiğini, kimlerin hangi gerekçelerle konuştuğunu gayet iyi biliriz” ifadelerini kullanmıştı.

‘CEVAP HAKKIMI SEÇİM SONRASINA BIRAKIYORUM’ DEMİŞTİ

Twitter hesabından açıklama yapan Sırrı Sakık da Kılıçdardaroğlu’na cevap vermişti. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine rağmen halkı sandığa gitmeye ikna etmeye çalıştığını ifade eden Sakık, “Sn. @kilicdarogluk saray rejimine karşı, benim tek başıma yaptığım çalışmalar, sizin ittifaktan daha fazladır. Diliyorum ki cumhurbaşkanı olacaksınız. O zaman kim derin, kim sığ anlarsınız. Bütün çalışmalarımıza rağmen olmazsa da etrafınızdaki “derin”leri saymaya başlayın bence. Şimdi hepimiz 28 Mayıs’a konsantre olalım. İnsanları sandık başına gelmeye ikna etmeye çalıştığım için cevap hakkımı seçim sonrasına bırakıyorum…” demişti.

‘SÖZLERİNİZİ DÜZELTME NEZAKETİNDE BULUNMADINIZ’

Ağrı’dan milletvekili seçilen Sakık, bugün Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tur seçimleri öncesinde şahsıma yönelik ağır ithamlarda bulundunuz. Ben sürecin hassasiyetinden ve halkın umudundan dolayı seçim sonucunu beklemeyi tercih ettim. İktidarı “onun diliyle” yeneceğim, milliyetçilere şirin gözükeceğim derken bize kalan sizin gerçeklikle alakası olmayan iftira diliniz oldu. Açık çağrımıza, onlarca yıllık parlamento mesaimize rağmen sözlerinizi düzeltme nezaketinizde bile bulunmadınız.

‘AĞRI KÖYLERİNDE İKİNCİ TUR İÇİN SEÇİM ÇALIŞMALARINDAYDIM’

Kemal Bey, bana yönelik özel savaş medyasının dilini kullanırken ben Ağrı köylerinde ikinci tur için seçim çalışmalarındaydım ve aynı süreçte bana verilen 5 yıl 10 ay ceza haberini de almıştım.
Şimdi sizin iddianıza birkaç not eklemek isterim. Evet ben derin devleti çok iyi bilirim, eski tanışırız. Siz 1990’lı yıllarda SSK bürokratıyken bizim köylerimiz yakılmış, arkadaşlarımız, halkımız katledilmişti. Asit kuyularında, toplu mezarlarda yakınlarımızı teşhis ediyorduk. Sizin hiçbir risk almadığınız yıllarda ben abimin kanını kaldırımdan silmeye çalışıyordum, DGM’de idamla yargılanıyordum. Dilerim size “derinden” bilgiler getiren “dürüst ve namuslu bürokratlar” bu bilgileri de getirmiştir. Şimdi size düşen “dürüst ve namuslu bir siyasi lider” olarak bana yönelik iftiralarınız ispatlamaktır. İkinci tur öncesi muhattabınız ve rakibinize yaptığınız şu çağrıyı da iliştiriyorum. Sizden bu çirkin iddialarınızla ilgili video, kayıt, ses, belge veya her ne varsa sunmanızı bekliyorum. Aksi taktirde mahkemede müfteri olarak hesabını vereceksiniz.”