Tacizle suçlanan savcı hakkında zorla getirme kararı

Tacizle suçlanan savcı hakkında zorla getirme kararı
Yayınlama: 24.04.2023

İSTANBUL– Tacizle suçlanan Cumhuriyet Savcısı Ş.B. hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı. 

Katibe cinsel tacizde bulunan Cumhuriyet Savcısı Ş.B. hakkında Çağlayan’da bulunan İstanbul 40’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılanan davanın duruşması görüldü. Savcı, duruşmaya katılmazken katip hazır bulundu. Söz alan katip, Ocak 2022’de Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesinde katip olarak başladığını söyledi. 4 Mart 2022 tarihinde savcının kendisini zorla evine bırakmaya çalıştığını ancak reddettiğini buna rağmen savcının evine geldiği ve burada tacize uğradığını anlattı. 

Katip, savcının söylediği tarihte evine geldiğinin kanıtlanması için HTS kayıtlarına başvurulmasını istedi. Tanık olarak dinlenen katip müdürü ise aynı gün katibenin kendisine mesaj attığını ve savcının kendisini taciz ettiğine dair bilgi verdiğini aktardı. Müdür, savcının pek çok kişiyi daha taciz ettiğini dile getirdi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, davetiye rağmen duruşmaya katılmayan Ş.B. hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasına karar verdi. Bunun yanı sıra söz konusu savcının hala Anadolu Adliyesi’nde görevine devam ettiği öğrenildi.