Temel Karamollaoğlu’ndan Fatih Erbakan’a tepki

Temel Karamollaoğlu’ndan Fatih Erbakan’a tepki
Yayınlama: 28.03.2023

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’ın Millet İttifakı’na yönelik sözlerine, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan yanıt geldi. Karamollaoğlu, “Çamur atmak haddine değil. Terbiyesini kuşanması lazım” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın, “Karşı blokta sol, komünist, ateist ve diğer fraksiyonların bir araya geldiklerini gördük. Bu nedenle bu bloğun kazanmasına vesile olan bir parti olmak istemedik” sözlerine tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Çamur atmak haddine değil. Terbiyesini kuşanması lazım. İş o noktaya gelir de biz gördüklerimizi anlatmaya kalkarsak çok farklı bir durum meydana gelir” dedi.

KRT TV’de açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, “Bu kadar saçmalık, bu kadar tutarsızlık olmaz. Siz kimlerle berabersiniz, hangi yalpalar yapıldı bugüne kadar?” dedi.

“Cahilliğe bakın, Erbakan Hoca ilk koalisyonunu CHP ile kurdu” diyen Karamollaoğlu, “Kim Erbakan Hoca’mızı terk etti, kim Milli Görüş gömleğini çıkardı da siyonist gömleğini giydi? Erbakan Hoca’mızın bir hatrı var, Fatih de onun oğlu ama bu yaftaları yapmak ardından çamur atmak haddine değil. Terbiyesini kuşanması lazım. İş o noktaya gelir de biz gördüklerimizi, yaşadıklarımızı anlatmaya kalkarsak çok farklı bir durum meydana gelir” ifadelerini kullandı.

‘DOĞRUDAN DOĞRUYA BU DAVAYA İHANET’

“Niye babasının partisini terk etti?” diye soran Karamollaoğlu, “Yeniden Refah ismini alamaz aslında, neden aldı? Çünkü Cumhurbaşkanı ona o toleransı gösterdi. Bir defa ihanet, bin defa ihanet fark etmez. Burada kalıcı bir tavır var, bu tavır yanlış. Fatih Erbakan’ın babasının dostlarının tamamı bu tarafta. Bunun hesabını veremez. Bu, doğrudan doğruya bu davaya ihanettir. Kendisi babasının yazdığı yazıları veya onun fikirlerini ezberleyip piyasada bunu okumakla o partinin lideri olunmaz. Böyle bir şey olmaz. Partilerin politikaları şartlara göre değişir. Ama böyle yalpa yapılmaz” ifadelerini kullandı.

YENİDEN REFAH’DAN ‘U’ DÖNÜŞÜ, MİLLET İTTİFAKI HEDEFTE

Seçimlere ‘müstakil’ olarak gireceğini açıklamasından sonra ‘U’ dönüşü yaparak Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, TRT’de Millet İttifakı’nı hedef almıştı.

Erbakan TRT’ye konuk olmuştu. Erbakan buradaki konuşmasında Millet İttifakı’nda “sol, komünist, sosyalist, ateist fraksiyonları bir araya geldiğini” öne sürüp “FETÖ ve PKK’nın desteğini aldıklarını” iddia etmişti.