Trump sosyal medya şirketleriyle ilgili kararnameyi imzaladı

Trump sosyal medya şirketleriyle ilgili kararnameyi imzaladı
Yayınlama: 29.05.2020

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya şirketlerine ilişkin kararnameyi imzaladı.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya şirketlerine ilişkin kararnameyi imzaladı. Trump, “Kararnameyle sosyal medya şirketleri artık sorumluluktan muaf olmayacak. Bugün ifade özgürlüğünü en büyük tehlikelerden birinden korumak için buradayız” dedi.

2020 başkanlık seçimlerine yönelik sosyal medya platformu Twitter’a savaş açan Trump, Adalet Bakanı William Barr’a sosyal medya şirketlerinin “yanıltıcı uygulamalarına karşı” eyalet yönetimleriyle ortak çalışma konusunda talimat verdiğini açıkladı.

Reuters ajansının haberine göre Bakan Barr da yönetimin Trump yönetiminin sosyal medya şirketlerine ilişkin bir kanun teklifi hazırladığı bilgisini paylaştı.

KAPATMAKLA TEHDİT ETMİŞTİ

Trump, “muhafazakar sesleri bastırmakla suçladığı” sosyal medya platformlarını kapatmakla tehdit etmişti.

80 milyondan fazla takipçisi olan Trump, Twitter’da yaptığı açıklamada posta yoluyla gönderilecek oy pusulalarının “büyük ölçüde hileli” olacağını söylemişti. Trump’ın açıklamalarından birkaç saat sonra Twitter, Trump’ın paylaşımlarının altında mavi ünlem paylaşarak okuyucuları “posta yoluyla gönderilecek oy pusulalarına dair doğruları öğrenmeye” çağırdı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.