Yeşil Sol Parti’nin Aydın ve Muğla mitinglerine çağrı

Yeşil Sol Parti’nin Aydın ve Muğla mitinglerine çağrı
Yayınlama: 27.04.2023

AYDIN/MUĞLA – Yeşil Sol Parti’nin 29 Nisan’da Aydın ve Muğla’da yapacağı mitinglere çağrı yapan partililer, yurttaşları talan ve zülüm düzenine karşı Yeşil Sol Parti’ye destek verme çağrısında bulundu.  

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs genel seçimleri kapsamında Hakkari’den başlattığı mitinglerine devam ediyor. Bu kapsamda 29 Nisan’da Aydın ve Muğla’da mitingler düzenlenecek. Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Eş Genel Başkanı Cavit Uğur’un katılacağı Muğla mitingi Bodrum ilçesindeki Yalıkavak Pazar Alanı’nda saat 13.00’da gerçekleştirilicek. Saat 18.00’da Aydın Kent Meydanı’nda yapılacak olan mitinge ise Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş katılacak. 

İki kentte de günlerdir miting için çalışmalar devam ederken, yurttaşlara çağrılar yapıldı. Her iki kentte de vekil çıkarmayı hedefleyen Yeşil Sol Parti, mitinglerin kitlesel geçmesini bekliyor. 

TALANA KARŞI MİTİNGE DAVET 

Mitinge çağrı yapan Yeşil Sol Parti Aydın milletvekili adayı Zafer Şimşek, “Aydın Kent Meydanı’nda gerçekleştirecek olduğumuz ‘Büyük Aydın’ mitingine tüm halkımız davetlidir. 20 yıllık AKP-MHP faşist iktidarının tüm Türkiye ve Aydın halkına reva gördüğü bu talan ve zulüm düzenine son vermek için sizleri dayanışmaya davet ediyoruz. Tüm halkımızı 29 Nisan Cumartesi günü Kent Meydanı’na bekliyoruz” dedi.

‘BİRLİK OLALIM’

HDP Bodrum İlçe Eş Başkanı Zuhal Macit ise günlerdir kapı kapı dolaşarak yurttaşları mitinge davet ettiklerini söyledi. Muğla doğasının talan edilmesine karşı Yeşil Sol Parti’ye destek verilmesi gerektiğini belirten Macit, “Bodrum’da yapılacak olan mitingimize tüm halklarımızı bekliyoruz. Gelin değişimin gücüyle birlikte olalım ve 14 Mayıs’ta bu iktidarı gönderelim” ifadelerini kullandı.