AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı, “Alın teri için yola çıkan herkesin yanındayım” diyen sanatçı Türkan Şoray’ı hedef aldı.

Sanatçı Türkan Şoray, Sözcü Gazetesi’ne verdiği röportajda, “Türkiye’nin en büyük sorunu nedir?” sorusuna “işsizlik” yanıtı verirken, devamında ise madencilere verdiği desteği dile getirdi. AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, sarf ettiği sözler nedeniyle Türkan Şoray’ı hedef aldı.

AKP’li Çamlı, sosyal medya hesabı Twitter’da, “Çamuriyetçi, HDPKK’cı, Amerikancı, İsrailci, Emperyalist işbirlikçisi, tantanacı medya sahnesinin son artisti Türkan ŞorayDüşünen yüz!” şeklinde cinsiyetçi ve militarist söylemlerde bulundu.

TÜRKAN ŞORAY NE DEMİŞTİ?

Türkan Şoray, Sözcü gazetesinin “Sizce Türkiye’nin en büyük sorunu nedir?” sorusuna şu yanıtı vermişti: “Birinci sıraya işsizliği koyarım. Korona olayından sonra daha da büyük bir sorun olacak diye endişeleniyorum. Özellikle gençlerin büyük bir enerjisi var. Maalesef okumuş, üniversite bitirmiş veya okuyamamış, ülkemizin geleceği olan gençlerimiz iş arıyor. Gençlerin, özellikle geçim derdinde olan insanların derdi beni çok mutsuz ediyor. İstatistiklere baktığımızda ürkütücü bir tabloyla karşı karşıyayız. Yıllarca yemeyip içmeyip evlatlarını okutan, onların meslek sahibi olması için çırpınan ailelerin hüznünü ve hayal kırıklıklarını yüreğimde hissediyorum. Gençlerin önü açılmalı. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bu ülkeyi aydınlığa götürecek olanlar… Umutsuzlukları umuda çevrilmeli diye düşünüyorum.

Tarım işçileri, maden işçileri, fabrika işçileri haklarını alamamaktan dolayı isyan içindeler… Soma işçileriyle ilk günden beri çok ilgiliyim ve kalbim onlarla çarpıyor. Maden işçileri, tarım işçileri, işçiler, emekçiler… Alın teri için yola çıkan herkesin yanındayım. Herkes emeğinin karşılığını mutlaka almalı. Ancak o zaman hep beraber yüzümüz güler.” (MA)

%d blogcu bunu beğendi: