Beyazsu’da esnaf kaderine terk edildi

Beyazsu’da esnaf kaderine terk edildi
Yayınlama: 17.04.2023

MARDİN – Nusaybin’de geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışın ardından sular altında kalan Beyazsu’daki işletme sahipleri, eşyalarını kurtarmaya çalışıyor.

Mardin’in (Nusaybin) ilçesinde 12 ve 13 Nisan tarihlerinde yaşanan sağanak yağış sonrası turizm merkezi Beyazsu’da bulunan işletmeler sular altında kaldı. Suların çekilmesinin ardından ise, balçık ve kirlilik içinde kaldıkları görülen işletmeler kullanılamaz hale geldi. Aradan günler geçmesine rağmen halen temizlenemeyen Beyazsu’daki işletmelerde iş yeri sahipleri kendi malzemelerini kendi başlarına kurtarmaya çalışıyor.

İşletmelerde yeteri kadar temizlik çalışması yapılmadığını kaydeden işletme sahipleri, yetkililerin bölgede yaşananların farkında olmadıklarını kaydetti. Belediye ekiplerinin yetersiz olduklarını aktaran iş yeri sahipleri, adeta kaderlerine terk edildiklerini bildirdi. 

Midyat ilçesinden temizlik ekibi yerine korucuların gönderildiğini, Nusaybin Belediyesi’nin ise bölgeye sınırlı ekiple geldiğini aktaran işletme sahipleri, “Çok büyük bir zarar mevcut burada” dedi. 

İş yeri sahipleri, turizm sezonunun başlaması ile birlikte faaliyetlerine hızlıca başlamaları gerektiğini aktararak, yetkililerin üzerine düşeni yapmasını istedi.