Birçok kentte gözaltı operasyonu

Birçok kentte gözaltı operasyonu
Yayınlama: 18.03.2024

Birçok kentte yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

Birçok kentte asker ve polislerin yaptığı ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. 

ŞIRNEX 

Merkez ve Cizîr (Cizre), Hezex (İdil), Silopiya (Silopi) ilçeleri ile Dergûl (Kumçatı) Beldesi’nde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Ayşegül Ceylan, Yakup Durak, Reşit Umut Çağlı, Agit Şerifoğlu, Ayşe Soysal, Rojhat Karaviş ve ismi öğrenilmeyen bir kişi gözaltına alındı. Şırnak Emniyet Müdürlüğüne götürülen 7 kişinin gözaltı gerekçesi ise öğrenilemedi. Kente genelinde gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi. 

İZMİR 

Dün Newroz kutlamalarının ardından çok sayıda kişi gözaltına alınırken, bu sabah yapılan ev baskınlarında ise aralarında Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Çiğli Eşbaşkanı Leyla Tufan olmak üzere birçok kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Kentte 2 günde 32 kişi gözaltına alındı. Dün gözaltına alınan iki çocuğun Çocuk Şube Müdürlüğünde tutulduğu, diğer isimlerin ise İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu aktarıldı. Avukatların verdiği bilgiye göre, gözaltı sayılarının artabileceği ifade edildi. 

ÊLIH 

Ev baskınlarında 5 kişi gözaltına alındı. “Örgüt propagandası” iddiasıyla gözaltına alınan Yusuf İslam Demir, Halil Ölmez, Zeynep Aslan, Ayşe Akıncı ve Mahsum İnci, Batman İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.