Dilgeş’in annesi Gönül Aslan tahliye edildi

Dilgeş’in annesi Gönül Aslan tahliye edildi
Yayınlama: 09.06.2020

Rosa Kadın Derneği’ne dönük soruşturma kapsamında tutuklanan ve 3 yaşındaki oğlu Dilgeş ile birlikte cezaevine konulan Gönül Aslan, itiraz üzerine tahliye edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında 22 Mayıs’ta Rosa Kadın Derneği ve birçok eve yapılan baskınla gözaltına alınan, 24 Mayıs’ta sevk edildikleri adliyede böbrek hastası 3 yaşındaki çocuğu Dilgeş ile birlikte cezaevine gönderilen Bağlar Belediyesi meclis üyesi Gönül Aslan, tahliye edildi. Av. Berdan’ın Acun’un geçen hafta yaptığı itiraz sonucu bugün verilen tahliye kararı ile Aslan ve çocuğu Dilgeş’in Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevinde çıktığı öğrenildi.

Aslan, böbrek hastası 3 yaşındaki oğlu Dilgeş ile beraber cezaevine konulması büyük tepkilere neden olmuştu.

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında 22 Mayıs’ta Rosa Kadın Derneği ve birçok eve yapılan baskınla aralarında Barış Annesi Havva Kıran, Rosa Kadın Derneği yöneticileri ve siyasetçilerin de olduğu 18 kişi gözaltına alındı. Tanık beyanlarına dayanarak gözaltına alınan 18 kişi hakkında çeşitli tarihlerde yapılan basın açıklamaları, kayyım protestoları, taziyeye ziyaretleri, açlık grevi, PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridi protestosu gibi eylem ve etkinliklere katılmaları gerekçesiyle gözaltına alınan 18 kişiden 12’si tutuklanmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.