Yerel seçim için Iğdır’a kayıtları yapılan asker ve polisler, kargo uçaklarla getirildi

Yerel seçim için Iğdır’a kayıtları yapılan asker ve polisler, kargo uçaklarla getirildi
Yayınlama: 24.03.2024

Yerel seçim için Iğdır merkeze kayıtları yapılan asker ve polisler, dün akşam saatlerinde kargo uçaklarla kente getirildi. 

Yerel yöneticilerin belirleneceği 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanmaları için Iğdır merkeze 5 bine yakın asker ve polis kaydı yapılmıştı. Söz konusu asker ve polisler, dün akşam saatlerinde kargo uçaklarla kente getirildi. Yüzlerce üniformalı asker, 4-2253 numaralı kargo uçağı ile Iğdır Havalimanı’na getirildi. 

Valilik ve emniyetin, söz konusu asker ve polisler için kentin birçok noktasında seyyar yatakhane kurduğu öğrenildi. Getirilen asker ve polislerin, İl Özel İdare, Geri Gönderme Merkezi ve Iğdır Üniversitesi’ne bağlı Karaağaç Kampüsü’nün içinde yer alan Uygulama Oteli’ne yerleştirildikleri belirtildi.  

‘GÖREVDE OLDUKLARI’ İLERİ SÜRÜLMÜŞTÜ

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 32 merkeze yaklaşık 52 bin asker ve polisin taşındığını tespit etmişti. DEM Parti, taşımalı seçmenlere karşı Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) itirazda bulunmuştu. Ancak YSK, söz konusu asker ve polislerin adreslerinin “görevde olduğunu” ileri sürerek, başvuruyu reddetmişti. (MA)