Şemdinli’de taksiciler kontak kapattı

Şemdinli’de taksiciler kontak kapattı
Yayınlama: 28.07.2023

Hakkari Şemdinli’de taksiciler, akaryakıt zamlarına tepki göstererek kontak kapatma eylemi gerçekleştirdi. Taksici Akbaş, zamlar ve pahalılık nedeniyle her gün 1 saat boyunca Şemdinli Kaymakamlığı önünde kontak kapatacaklarını söyledi.

 Döviz kurundaki yükselişle beraber akaryakıt fiyatlarına her gün yeni bir zam yapılıyor. Vergilerin artırılmasıyla birlikte akaryakıtın litre fiyatları 35 TL’yi aşarken, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki taksi sürücüleri, kontak kapatma eylemi gerçekleştirerek akaryakıt zamları ile vergi artışlarını protesto etti.

‘EYLEM SONUÇ ALAN DEK SÜRECEK’

Taksici Ozan Akbaş, zamlar ve pahalılık nedeniyle bugünden itibaren her gün 1 saat boyunca Şemdinli Kaymakamlığı önünde kontak kapatma eylemi yapacaklarını belirterek “Taleplerimiz ve zamlarda iyileştirilme yapılmadığı sürece eylemimiz devam edecektir. Araç muayene ve sigortalarına yapılan zamların geri çekilmesini talep ediyoruz. Eylemimizin ilktir ve sonuç alana dek sürecektir. Yetkililerin konuya ilişkin derhal harekete geçmesini istiyoruz. Her gün saat 17.00’dan 18.00’a kadar kontak kapatma ve korna çalma eylememiz olacaktır. Talepler kabul edilmediği sürece bu eylem sonuç alana kadar devam edecektir” dedi. (MA)